مهمان   -  ورود   |   جمعه,31 خرداد 1398
کد : 153939 تاریخ انتشار : 1393/09/20 زمان انتشار : 14:25:03

رئیس نظام مهندسی ساختمان:
نرم افزار جامع آخرین مراحل تکمیلی را طی می کند


مهندس تورج نائیج پور در نشست هم اندیشی هیأت رئیسه سازمان با روسای دفاتر نمایندگی و مسئولین واحدهای ستاد سازمان بیان داشت: نرم افزار جامع آخرین مراحل تکمیلی را طی می کند و تا یک ماه آینده به طور کامل اجرایی می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران ،مهندس نائیج پور رئیس سازمان در نشست هم اندیشی با روسای دفاتر نمایندگی اظهار داشت: در یک سال گذشته چهارنشست هم اندیشی با هیأت رئیسه دفاتر نمایندگی با هدف بهره گیری از تجارب یکدیگر و گفت و تبادل نظر در خصوص مسائل جاری سازمان و دست یابی به راهکارهای عملی برگزار شد.

وی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی طبق برنامه مصوبی که در مجمع عمومی تصویب شد امور سازمان را پیش می برد اظهار داشت: عقد تفاهم نامه با سازمان همیاری شهرداری ها ،تمدید قرارداد با بیمه ایران ،افزایش نرخ خدمات مهندسی که در 28 اسفندماه سال گذشته به امضاء رسید ، راه اندازی سیستم آزمایشگاه مصالح ساختمانی  و برگزاری انتخابات هیأت رئیسه دفاتراهم فعالیت های سازمان در یک سال گذشته بوده است.

رئیس سازمان با اشاره به خرید زمین سازمان اظهار داشت: ساختمانی آماده بین ساری و قائمشهر در حدود چهارهزار متر خریداری شده که دارای حدود چهارصد متر سوله و دو هزار متر بنا خریداری  است و درصدد هستیم که سالن اجتماعات برای برگزاری امور فرهنگی در این ساختمان بنا کنیم.

مهندس نائیج پوربا اشاره به فعالیت های صورت گرفته در راستای راه اندازی نرم افزار جامع سازمان بیان داشت: نرم افزار جامع آخرین مراحل تکمیلی را طی می کند و تا یک ماه آینده به طور کامل اجرایی می شود و مهندسین از طریق وب سایت سازمان می توانند به پرونده کاری خود دسترسی داشته باشند.

وی افزود: در این فرایند اسکن و انتقال 680 هزار برگه مربوط به مدارک اعضا به بانک اطلاعاتی نرم افزار جامع صورت گرفت که کار بسیار دشواری بود و از 26هزار عضو سازمان کار انتقال اطلاعات 23هزار عضو انجام شده است .

رئیس سازمان با بیان اینکه تجهیز دفاتر نمایندگی سازمان رویکرد اصلی سازمان است گفت: نظام مهندسی در سال های اخیر رشد نسبتا خوبی داشته و با همت مهندسین و هیأت رئیسه دفاتر نمایندگی و کانون های مهندسین توانستیم به جایگاه مطلوب برسیم لذا با گستره شدن حدود و وظایف و اختیارات سازمان تجهیز دفاتر نمایندگی به منظور ارائه خدمات مطلوب در دستور کار سازمان است.

مهندس سودابه مهری عضو هیأت رئیسه سازمان نیز در ادامه مراسم اظهار داشت: باتوجه به اینکه دفاترنمایندگی در ارتباط مستقیم با مهندسان و مردم اند به عنوان لایه اول در سازمان هستند و در واقع نمای سازمان بوده وباید معرف خوبی برای سازمان باشند .

وی با اشاره به فعالیت های برون سازمانی ،سازمان اظهار داشت: با همت و تدبیر رئیس سازمان ارتباط مناسبی با استانداری ،شهرداری و سازمان همیاری شهرداری ها و نیز شورای مرکزی و راه و شهرسازی کل کشور برقرار شد و تمامی فعالیت هایی که در یک سال گذشته  انجام شد در جهت منافع مهندسین و سازمان بوده است.

مهندس هومن موتمنی رئیس اداره نظام مهندسی اداره راه و شهرسازی استان نیز در این نشست با اشاره به بازدید بازرس وزارت را ه شهرسازی در هفته گذشته از سازمان اظهار داشت: در این بازدید شهر به شهر عملکرد دفاترنمایندگی سازمان از نزدیک بررسی شد و زنده بودن و پویا بودن کارکرد دفاتر مایه مباهات ما بود .

وی اظهار داشت: در 5سال گذشته درصدد بودیم وحدت رویه بین دستگاه های زیربط خصوصا نظام مهندسی و راه و شهرساز ی ایجاد کنیم به طوری که اکنون 99 درصد تصمیمات ما تصمیمات جمعی است و اگر بخش نامه ای ابلاغ شود برای بهتر اجرایی شدن آن همفکری با همکاران صورت می گیرد.

مهندس موتمنی  با اشاره به فعالیت های سازمان در راستای رسالت اجتماعی گفت :هر سازمان علاوه بر رسالت فنی رسالت اجتماعی و عمومی نیز بر عهده دارد و در دو سال اخیر فعالیت های خوبی در راستای ماموریت اجتماعی صورت گرفته که طراحی ساختمان ها بر اساس نیاز معلولین ،سالمندان و کودکان و امداد رسانی به بحران زدگان برف غرب استان در سال گذشته از جمله اقدامات سازمان بوده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان ،در ادامه این نشست هر یک از روسای دفاتر نمایندگی و مسئولین واحدهای ستاد سازمان به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود در جهت بهبود امور سازمان پرداختند.

 

 نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :