مهمان   -  ورود   |   دو شنبه,31 تير 1398
کد : 153942 تاریخ انتشار : 1393/09/24 زمان انتشار : 11:36:30

استاندار مازندران:
ميزان جريمه هاي ساخت و ساز غير مجاز با اصل تخلف همخواني ندارد


در جلسه اي که با حضور دکتر ربيع فلاح استاندار مازندران ، مهندس نبيان معاون هماهنگي امور عمراني استانداري ، مهندس نائيج پور رييس سازمان نظام مهندسي استان و جمعي از كارشناسان برگزار شد استاندار مازندران با بیان اینکه نحوه برخورد ماده 100 خود مشوق تخلف است اظهار داشت: ميزان جريمه هاي ساخت و ساز غير مجاز با اصل تخلف همخواني ندارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندارن ،در اين نشست استاندار مازندران طي سخناني خواستار برخورد شديد با ساخت و ساز غير مجاز در استان شد و گفت : همه بايد تلاش كنند تا پرونده هاي ساخت و ساز غير مجاز در استان به صفر برسد و براي تحقق اين امر همگرايي همه نيروها و دستگاههاي مرتبط ضروري است .

دکتر ربيع فلاح بهره گيري از سمن ها و مشاركت مردم را براي برخورد با اين پديده زشت مهم خواند و  بیان داشت : ميزان جريمه هاي ساخت و ساز غير مجاز با اصل تخلف همخواني ندارد و ماده 100 و 99 مشكل ساز شده است.

مقام عالي دولت در استان تاكيد كرد : مرجع صدور پروانه ساختمان بايد نظام مند شود و از ظرفيت نظام مهندسي و فارغ التحصيلان اين بخش بيشتر استفاده شود .

وي با بیان اینکه ساخت و ساز در استان رها شده بود تظهار داشت: نحوه برخورد ماده 100 خود مشوق تخلف است و بايد به اين مسائل پايان داده و همه تلاش كنيم تا با طرح آمايش سرزمين و اجراي دقيق طرح هادي و مكانيزه كردن فرايند صدور پروانه به شدت با ساخت و ساز غير مجاز مقابله كنيم .

در اين نشست مهندس نبيان معاون هماهنگي امور عمرانی استانداری مازندران با اشاره به گزارشي در مورد روند فعاليتها و اقدامات صورت گرفته در خصوص جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز از تخصصي شدن اعضاي كميسيون هاي ماده 100 و 99 با دستور استاندار مازندران خبر داد.

در ادامه این جلسه مهندس تورج نائیج پور رئیس نظام مهندسی ساختمان نیز با اشاره به اهم فعالیت ها صورت گرفته اظهار داشت : 20 درصد دهياران مازندران به منظور جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز آموزش هاي لازم را در 6 ماه گذشته ديده اند و برگزاري دوره هاي آموزشي و تخصصي در اين زمينه تداوم خواهد داشت.

وی با اشاره به ضرورت ساماندهی ساخت و سازها بیان داشت: کمتر از یک درصد مساحت استان در حوزه شهری است و نیم درصد در روستاها ودر نهایت حدود 94 درصد در بین شهر و روستا صورت می گیرد که متولی ساخت و ساز در محدوده بین شهر و روستا سازمان همیاری شهرداری هاست.

وی افزود:سازمان همیاری شهرداری ها نقش گسترده ای در توسعه استان می تواند داشته باشد در صورتی که این سازمان قدرت قانونی لازم را در حوزه ساخت و ساز  را ندارد.

قابل ذكر است بر اساس تفاهم نامه ميان استانداري مازندران و سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور، كارگروه ساماندهي ساخت و ساز در استان تشكيل شد و مقرر گرديد  كه سازمان نظام مهندسي ساختمان مازندران طرحي را در زمينه مجوز صدور پروانه ساختمان و ساز وكارهاي ساخت و نظارت كه فعلاً توسط دهياري ها اقدام مي گردد، ارائه نمايد.
هم چنين به منظور ساماندهي ساخت و سازهاي مسكوني و جلوگيري از تغيير كاربري اراضي در استان ، سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور و استان با هماهنگي استانداري سازوكاري تدوين و ارائه خواهد نمود.


 

 

 نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :