مهمان   -  ورود   |   یکشبه,4 فروردين 1398
کد : 153976 تاریخ انتشار : 1393/10/12 زمان انتشار : 11:12:31

رئیس دفتر نمایندگی نظام مهندسی فریدونکنار:
حضور کاردان های فنی فاقد صلاحیت در ساخت و سازهای روستایی


رئیس دفتر نمایندگی نظام مهندسی فریدونکنار اظهار داشت :در پروانه ساختمان های روستایی اسامی کاردان های فنی را مشاهده می کنیم که حتی صلاحیت خدمات مهندسی در آن پروژه را ندارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی مازندران، دفتر نمایندگی فریدونکنار، مهندس کرم رمضانی اظهار داشت :باید در هنگام صدور استحکام بنا باید هماهنگی با دفترنمایندگی صورت گیرد و به اطلاع نظام مهندسی برسد و مهندسان می بایست یک رونوشت به نظام مهندسی هم بزنند و ما فرصت 2 تا 3 ماهه می دهیم تا نقشه ها را ارائه دهند

وی  با اشاره به اشکالات رایج در صدور پروانه اظهار داشت: در یک پلاک ثبتی در روستاها نباید بیش از یک پروانه صادر شود ولی با این حال بطور غیر قانونی در یک پلاک ثبتی در روستای اسلام آباد 69 پروانه ساختمان به متراژ 10هزار مترمربع صادر شده است .

رئیس دفترنمایندگی فریدونکنار افزود: ما با شرکت در جلسه هیات نظارت روستایی که با حضور نمایندگان فرمانداری، بنیاد مسکن، دفتر فنی روستایی به بحث و تبادل نظر درخصوص ساخت و ساز در روستاها مخصوصا روستای اسلام آباد و صدور پروانه های غیرمجاز در این روستا پرداختیم و طی نامه نگاری با بنیاد مسکن این مسئله را پی گیری کردیم.

وی ادامه داد: در پروانه ساختمان های روستایی اسامی کاردان های فنی را مشاهده می کنیم که حتی صلاحیت خدمات مهندسی در آن پروژه را ندارند.

رئیس دفتر نمایندگی نظام مهندسی اظهار داشت: مجتمع های مسکونی بالای 800 مترمربع که از دهیارها پروانه ساختمان گرفته باشند تاییدیه گاز صادر نمی شود.

وی گفت: فریدونکنارحدود 400 مهندس دارد که باید در اجرای مقررات ملی ساختمان، هر چه بهتر ساخته شدن و نظارت ساختمان ها تلاش کنند.

در ادامه این نشست دکتر مهرداد ابراهیمی فرماندار فریدونکنار اظهار داشت: مهندسان در زمان مشاهده تخلف ساختمانی و زمانی که ساختمانی غیرمجاز ساخته می شود از طریق پیامک به دفتر نمایندگی اطلاع رسانی کنند که دفترنمایندگی با همکاری شهرداری موضوع را پیگیری کنند.

دکتر ابراهیمی گفت: شورای اسلامی شهر با آرای مردم انتخاب می شود و طبق آمار ما جریمه های نیم درصدی داریم که این مسئله هم منابع شهرداری را تامین نمی کند و هم کارفرما را جسور می کند.

وی با بیان اینکه باید به حریم و محدوده شهری، ساخت وسازهای غیرمجاز و محاسبات مهندسی توجه کنیم بیان داشت :مهندسین باید بازوی عمرانی شهر بوده و نقش مشاوره را مدیریت شهری ایفا کنند و ما نیز استقبال می کنیم.

در ادامه این جلسه حاضرین به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

 
اولین جلسه هم اندیشی دفتر نمایندگی نظام مهندسی فریدونکنار با حضور حدود 40 مهندس دارای پروانه در روز 8 دی ماه در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد.


نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :