مهمان   -  ورود   |   سه شبه,1 خرداد 1397
کد : 204722 تاریخ انتشار : 1394/12/04 زمان انتشار : 14:39:39

گرامیداشت روز مهندس دفتر نمایندگی بهشهر برگزار شد


مراسم گرامیداشت جشن روز مهندس دفتر نمایندگی بهشهر با حضور اعضای هیأت رئیسه و هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران ، فرماندار شهرستان بهشهر سید خالق سجادی ؛ امام جمعه شهرستان بهشهر آیت الله عربعلی جباری ، اعضای شورای شهر ، هیأت رئیسه دفترنمایندگی و هیأت مدیره کانون مهندسین و مهندسان شهر برگزار شد.

در ابتداي جلسه مهندس علي پناه رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان بهشهر ضمن خیر مقدم حضورتمامی حاضران در جلسه،  فرا رسيدن پنجم اسفندماه، روز بزرگداشت خواجه نصيرالدين طوسی و روز مهندس را به تمام مهندسان ايران به ويژه اعضای سازمان تبريک گفت و اظهار داشت:خواجه نصيرالدين طوسی از سرشناس‌ترين  و برجسته ترین شخصيت‌های علمی تاريخ است که القاب فيلسوف، دانشمند، رياضيدان، منجم و مهندس را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: نامگذاری روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی به عنوان شخصیتی نمونه و الگو در مهندسی کهن ایران اسلامی، به نام روز مهندس، در راستای توجه به نقش والا و ارزشمند جامعه مهندسی کشور در تعالی و پیشرفت کشور عزیزمان ایران انجام گرفته است.

رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان بهشهر در پايان سخنان خود به برگزاري انتخابات مجلس خبرگان رهبری ومجلس شورای اسلامی اشاره كرد و گفت : در پایان لازم می‌بینم اشاره کنم که انتخابات مجلس خبرگان رهبری ومجلس شورای اسلامی پیش روی ما خواهد بود و همه‌ی ما بار دیگر با حضور پرشوردرپای صندوق های رای حاضر خواهیم شد .

 سید خالق سجادی فرماندار شهرستان بهشهر، در این مراسم ضمن تبریک روز مهندسی به مهندسان شهرستان بهشهر و نقش مهندسین در پیروزی عملیات خیبر اظهار داشت : در جنگ نیروهای مهندسی دست به ابتکارات جدیدی در این حوزه می زدند. ساخت پلها بر روی رودخانه های جنوب کشور که همواره از نظر دشمن به عنوان سد تلقی می شدند به ایران در رسیدن به پیروزی های بعدی جنگ کمک کرد.

وی گفت : ساخت پل بشکه ای بر روی رودخانه بهمنشیر در جهت شکستن حصر آبادان تلاشی بود که زمینه دستاوردهای بزرگی را در ساخت پل و پیشرفت های بعدی در این حوزه ایجاد نمود. پل بشکه ای عملیات ثامن الائمه (ع) با استفاده از بشکه های 220 لیتری و متصل کردن آنان به هم ساخته شد تا کار جابه جایی نیروها و امکانات را برای انجام عملیات شکست حصر آبادان مهیا سازد.

وی با اشاره به جایگاه سازمان نظام مهندسی ساختمان در صنعت ساخت و ساز گفت : این سازمان به عنوان اصلی ترین رکن فنی و تخصصی در امر ساخت و ساز می باشد که اعضای آن می توانند پشتوانه خوبی برای شهرستان در جهت ارائه خدمات مطلوب به همشهریان باشند .

در ادامه مهندس قربانی رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران ضمن تبریک روز مهندسی از هیات رئیسه دفتروپرسنل نمایندگی نظام مهندسی بهشهر تشکر و قدردانی کرد و برتکریم مراجعه کنندگان به دفترنمایندگی تاکید نمود.

وی اذعان داشت : تکریم ارباب رجوع یکی از موضوعاتی که به شدت در هیأت مدیره مورد تاکید و پیگیری است و با پیگیری این موضوع آسایش اعضا را در سازمان را هدف گذاری کرده ایم.

 درادامه  برگزاری مراسم گرامیداشت  روز مهندس هر ساله به مناسبت روز مهندسی از سوی دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان بهشهر چند شهروند برتر انتخاب می شوند که امسال نیز طبق رسوم سالهای قبل 6 شهروند در شهرستان بهشهرانتخاب و از آنان تجلیل شد .

-سردار احمد یخکشی جانباز مدافع حرم که با نبرد با داعش درکشور سوریه  زخمی وجانباز شدند.

-خانواده مرحوم سکینه جعفری که با اهدای 11 عضو از بدن فرزندشان جانی دوباره به افراد نیازمند بخشیدند .

-علیرضا یخکشی رییس محیط بانی پناهگاه حیات وحش میانکاله که به دست  شکارچیان غیر مجاز زخمی شد.

-سید مصطفی عمادی مهندس پیشکسوت و کارآفرین برتر

-مهندس محمد رضا ضابط عکاس و طراح تمبر میانکاله و اقدامات برای ثبت جهانی یونسکو

-بهنام احسانپور کشتی گیر جوان و قهرمان جوانان جهان از شهروندان نمونه منتخب شهرستان بهشهر بودند .

 نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :