مهمان   -  ورود   |   جمعه,4 خرداد 1397
کد : 2021 تاریخ انتشار : 1392/03/12 زمان انتشار : 11:01:49

نشست مشترک گروه های تخصصی و کمیته مجریان دفتر نمایندگی نور برگزار شد


نشست مشترک گروه های تخصصی و کمیته مجریان دفتر نمایندگی نور،روز دوشنبه مورخ 6خردادماه از ساعت 10 الی 12 در محل کانون مهندسین نور با حضور اعضای کمیته های تخصصی و هیأت رئیسه دفتر نمایندگی برگزار شد و موارد ذیل بحث و بررسی گردید:

1-  د خصوص نحوه و ترتیب کنترل و تأیید نقشه ها موارد ذیل مطرح گردید.

            الف- در تهیه نقشه ها در دفاتر طراحی و شرکت های طراحی و نظارت هماهنگی بین طراحان در بخش معماری ، سازه ، برق و مکانیک بوجود آید تا بطور همزمان همه موارد در طراحی یک پروژه مدنظر قرار گیرد.

            ب- پس از تهیه نقشه معماری ، کنترل ضوابط و معماری طبق روال کنونی صورت گیرد و بعد از تأیید ضوابط شهرداری و معماری ، مهندسین سازه و برق و مکانیک در ارتباط با طرح معماری و هماهنگ بدون با طرح معماری ، طراحی و کنترل ها را  انجام دهند.

            ج- پیشنهاد دیگر این بود که با توجه  به اینکه بعد از طراحی ها و کنترل نقشه در مرحله پایانی ناظر پروژه مهر وامضاء نهایی را انجام می دهد، وظیفه کنترل نهایی در مورد تطبیق نقشه ها با ناظر پروژه باشد .

            د- پیشنهاد دیگر بدین صورت مطرح گردید که مطابق بند ب بالا کنترل ها صورت گیرد با این تفاوت که در مرحله آخر مجدداً کنترل معماری انجام گیرد.

            و- ضمناً در مورد کنترل نقشه ها بصورت گروهی بحث و بررسی شد و به دلیل مشکلاتی که ممکن است در این خصوص بوجود آید کنترل نقشه ها بصورت گروهی مورد موافقت قرار نگرفت.

2- مقرر گردید پس از اعلام نظرات ، پیشنهادات و موارد تخصصی رشته ها توسط کمیته ها تخصصی دفتر ، جلسه مشترکی با حضور نماینده این کمیته ها و نمایندگان دفاتر طراحی و شرکت ها طراحی و نظارت و اعضای هیات رئیسه دفتر نمایندگی تشکیل و در مورد وحدت رویه در تهیه نقشه ها و موارد دیگر بحث و بررسی گردد.

3- مقرر گردید در خصوص مباحث مشترک کمیته ها جلسه ای با هماهنگی دفتر نمایندگی در هر دو ماه تشکیل گردد.

4 - در خصوص اهمیت دادن کارفرمایان پروژه ها به مهندسین ناظر برق و مکانیک و معمار بحث و بررسی گردید و مقرر شد فرم جدید گزارش مراحل مختلف پروژه ساختمانی به شهرداری ها و کلیه مهندسین ناظر ابلاغ گردد که در این فرم اظهار نظر مهندسین برق و مکانیک و معمار و سازه بصورت همزمان پیش بینی شده است و مقرر گردید که گزارش مراحل مختلف ساختمانی به تایید همه ناظرین رسیده و به مرجع صدور پروانه اعلام دارند.

5 - درخصوص آموزش مهندسین پایه 3 که پروانه اشتغال گرفتند مقررگردید که از طریق کمیته آموزش کانون مهندسین با هماهنگی کمیته های تخصصی دوره هایی برگزار گردد .

6 - مقرر گردید با رئیس کانون مهندسین نور مکاتبه گردد تا از نمایندگان کمیته های تخصصی در کمیته آموزش کانون استفاده گردد.

7 - در خصوص طراحی کف شوی در تراس ها و اجرای آن و تأثیر آن در نمای ساختمان با توجه به شره نمودن آب کثیف بالکن و در نهایت کثیف شدن نمای ساختمان بحث شد و آقای مقرر گردید موضوع در جلسه مشترک دفاتر طراحی و شرکت های طراحی و نظارت مطرح شود.

- در پایان کلیه حاضرین در جلسه از ساختمان جدید در حال ساخت دفترنمایندگی بازدید بعمل آوردند. 

نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :