مهمان   -  ورود   |   جمعه,1 تير 1397
کد : 215189 تاریخ انتشار : 1395/08/18 زمان انتشار : 16:07:26

برگزاری کارگاه آموزشی نظام نوین ساختمان با رویکرد پدافند غیر عامل در شهرستان عباس آباد


همزمان با هفته پدافند غیر عامل، کارگاه آموزشی نظام نوین ساختمان با رویکرد پدافند غیر عامل، با حضور دکتر سید ابراهیم هاشمی فرماندار شهرستان عباس آباد ، دکتر شریعت نژاد نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اعضای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران ،شهرداران ، بخشداران و جمع کثیری از مهندسین عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان روز پنجشنبه ششم آبان ماه در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهرداری کلارآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران – دفتر نمایندگی عباس آباد : در ابتدای این همایش اعظم حسین زاده سرپرست نظام مهندسی ساختمان شهرستان عباس آباد ضمن خیر مقدم به حاضرین و گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل گفت: دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان عباس آباد افتخار دارد در هفته گرامیداشت پدافند غیر عامل جلسه ایی  با هدف اجرای ماده 33 قانون نظام مهندسی وآیین نامه کنترل ساختمان مبحث 21 پدافند غیرعامل که مجموعه اقدامات غیر مسلحانه ای است که به کارگیری آنها موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، ارتقاء پایداری مردم، تداوم فعالیت های ضروری و تسهیل مدیریت بحران در برابر تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می گردد برگزار نماید.

 وی در ادامه ضمن تشکر از همکاری و همیاری رئیس و اعضای هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و همکاران دفتر شهرستان، همچنین مجموعه فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان، شهرداری کلار آباد و دیگر دستگاه های اجرایی شهرستان عباس آباد تصریح کرد: انشاءالله این جلسات و کارگاههای آموزشی به صورت مستمر با همکاری مسئولان و صاحبنظران علی الخصوص مهندسین تشکیل شود تا مشکلات در این زمینه مرتفع گردد.

 در ادامه دکتر شریعت نژاد در سخنانی ضمن تشکر از برگزارکنندگان این همایش گفت :امروز استفاده از تجربیات می تواند بسیاری از مشکلات را رفع نماید چون علم خلاصه تجربه است، مقوله پدافند غیرعامل در کشور بسیار مهم است، پدافند غیر عامل در کشور شامل تمام بخش هایی همچون کشاورزی، منابع طبیعی، صنعت، ساختمان نیرو گاهها، بهداشت و درمان، شهر سازی، انرژی، حمل و نقل، ارتباطات و غیره می باشد.

 وي توجه به ساخت و ساز و رعایت اصول و ضوابط مشخص در ساختمان را امری مهم دانست و افزود :برگزاری اینگونه جلسات و کارگاههای آموزشی می تواند آشنایی مردم و مسوولان را با پدافند غیر عامل بیشتر نماید.

نماینده مردم شهرستانهای تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رعایت پدافند غیر عامل در ساخت و سازها، چالش ها در زمان خطر را کاهش می دهد.

در ادامه  دکتر سید ابراهیم هاشمی فرماندار شهرستان عباس آباد هم با قدردانی از تلاش های سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و شهرستان عباس آباد گفت :بکار گیری اقدامات پدافند غیر عامل، موجب زنده ماندن و ادامه حیات و بقای نیروی انسانی می گردد، کشورمان یکی از کشورهایی است که در فعل و انفعالات طبیعی و جغرافیایی، بحران زده و در معرض حوادث غیر مترقبه می باشد.

 وي افزود :بالاترین قابلیت مراکز حیاتی و خدمات رسانی می تواند تقلیل آسیب پذیری و کاهش خسارت و صدمات تاسیسات، تجهیزات و نیروی انسانی را در پی داشته باشد.

 وي در ادامه به رعایت اصول پدافند غیر عامل در حوزه ساخت و ساز اشاره کرد.

بعد از نمایش کلیپ پایداری مهندس پرویز قاسمی مربی پدافند غیر عامل و عضو مرکز مطالعات پدافند غیر عامل در سخنانی به جدول عناوین روزهای هفته پدافند غیر عامل در شهرستان عباس آباد اشاره کرد. وی سپس به اصول پدافند غیر عامل پرداخت و افزود :اصول پدافند غیر عامل مجموعه اقدامات زیر بنایی است که در صورت بکارگیری می توان به اهداف پدافند غیر عامل از قبیل تقلیل خسارات و صدمات، کاهش قابلیت و توانایی سامانه های شناسایی اهداف، هدف یابی و دقت هدف گیری تسلیحات آفندی دشمن و تحمیل هزینه بیشتر نائل شد..

در ادامه روند اجرایی همایش مهندس سلطانی نماینده اداره کار به موضوعاتی از قبیل عدم رعایت موارد  ایمنی در کارگاههای ساختمانی پرداخته و چالشها و خطرات پیش روی کارگران ساختمانی را ارزیابی نمودندو توضیحاتی در مورد آشنایی مهندسین شهرستان با مسائل حقوقی ارائه نمود.
نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :