مهمان   -  ورود   |   دو شنبه,31 ارديبهشت 1397
کد : 215226 تاریخ انتشار : 1395/09/23 زمان انتشار : 13:44:39

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندان خبر داد:
مازندارن میزبان کنفرانس ملی
"بهداشت ، ایمنی و محیط زیست در صنعت ساختمان"


رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندان اظهار داشت: این کنفرانس با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران و اداره کل راه و شهرسازی و با حضور مسئولان ارشد کشوری و جمع کثیری از جامعه مهندسی کشور در روزهای 5و6 دی ماه در مجتمع نفت محمود آباد برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان مازندان ،مهران فرصت بیان داشت: با توجه به اقدامات صورت گرفته این استان از سوی وزارت راه و شهرسازی به عنوان پایلوتHSE  و پایلوت مبحث دوازدهم مقررات ملی ساختمان در کشور انتخاب شد.

این مقام مسئول افزود:  برگزاری کنفرانس ملی HSE در صنعت ساختمان اولین برنامه این دبیرخانه در راستای نهادینه سازی این مهم در کارگاه های ساختمانی است و در صدد هستیم با تداوم نشست های علمی و انجام امور فرهنگی در پیاده سازی این مبحث اقدامات موثری به انجام برسانیم.

وی با تاکید بر نقش صنعت ساختمان در اقتصاد کشور اظهار داشت: صنعت ساختمان از صنایع مهم و تاثیر گذار در کشور است و نقش نیروی انسانی در احداث ساختمان ها این صنعت را از منظر اجتماعی حائز اهمیت کرده است.

فرصت با اشاره به آمار بالای مرگ و میر و نقص عضو کارگران و مهندسان در کارگاه های ساختمانی بیان داشت: اهمیت تامین سلامت نیروی انسانی شاغل در کارگاه های ساختمانی همواره مورد توجه مسئولان امربوده و مبحث دوازدهم مقررات ملی ساختمان و وجود ضوابط و مقررات به منظور تأمین ایمنی و بهداشت عمومی در هنگام اجرای عملیات ساختمانی بیانگر این موضوع می باشد.

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندان با اشاره به وجود سازمان ها و نهادهای چندگانه در حوزه HSE اظهار داشت: جزیره ای عمل کردن نهادهای مرتبط و نبود سیستم نظام مند و یکپارچه در اجرای قوانین چالش اساسی در این بخش است.

وی با تاکید بر رویکرد نظام مهندسی ساختمان در نهادینه سازی فرهنگ HSE در کارگاه های ساختمانی گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران همواره از سازمان های پیشرو در رعایت مباحث مقررات ملی ساختمان بوده که با توجه به رویکرد رسالت اجتماعی در امور حرفه ای ، همواره  توجه ویژه ای به اجرای مبحث دوازدهم و بیستم مقررات ملی ساختمان داشته که در این راستا در سال 91 کمیسیون ایمنی و حفاظت کار در هیأت مدیره دوره ششم تشکیل شد.

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندان ادامه داد: در سال 94 با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان ،اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی مازندران  62هزار کارگر ماهر شناسایی شده و دوره های آموزش ایمنی برای 17هزار نفر از کارگران ساختمانی و 10هزار مهندس برگزار شد.نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :