مهمان   -  ورود   |   دو شنبه,31 ارديبهشت 1397
کد : 215229 تاریخ انتشار : 1395/09/25 زمان انتشار : 17:23:24

رئیس کمیته آموزش نظام مهندسی ساختمان مازندران:
ارتقاء آموزش رویکرد هیأت مدیره دوره هفتم سازمان استرئیس کمیته آموزش سازمان با اشاره به رویکرد هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی استان در دستیابی به اهداف قانون در حوزه آموزش اظهار داشت: اختصاص یارانه آموزشی 50درصد جهت برگزاری دوره های آموزشی بیانگر اهمیت آموزش صنفی در نظام مهندسی ساختمان مازندران است.

به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان مازندران ،سعید حسامی رئیس کمیته آموزش با تاکید بر اهمیت آموزش در ساخت و سازها اظهار داشت: آموزش و بازآموزی جایگاه ویژه ای در دستیابی به اهداف توسعه و چشم انداز سازمان دارد.

وی با اشاره به رویکرد هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی استان در دستیابی به اهداف قانون در حوزه آموزش اظهار داشت: اختصاص یارانه آموزشی 50درصد جهت برگزاری دوره های آموزشی بیانگر اهمیت آموزش صنفی در نظام مهندسی ساختمان مازندران است.

حسامی با بیان اینکه رشد کشور و حفظ سرمایه ملی در گرو توسعه ساخت و ساز است تصریح کرد: رکن اصلی ارتقا ساخت و ساز ، آموزش است ولی دانشگاه ها عمدتا توان تربیت نیروی انسانی متخصص در ساخت و ساز را ندارند  .

رئیس کمیته آموزش سازمان افزود: آموزش در سازمان نظام مهندسی نقش تعیین کننده ای دارد و اگر ارکان سازمان اعتقاد به ارتقاء کیفیت ساخت و ساز دارند باید در بحث توسعه آموزش بکوشند.

وی با بیان اینکه بزرگ ترین رسالت هیأت مدیره ارتقاء ساخت و ساز است اظهار داشت: اهداف اولیه حفظ سرمایه های ملی و حفظ ساخت و سازها است و اگر حال ساخت و ساز ما خوب نیست به دلیل عدم آموزش کیفی مهندسان است.

حسامی اظهار داشت: اولین حرکت در کمیته آموزش دوره هفتم برگزاری جلسه هم اندیشی با اساتید دوره های آموزشی بوده تا پیشنهادات لازم در خصوص اصلاح عناوین و سرفصل ها گردآوری شود تا بتوانیم نیازهای آموزشی همکاران را به شکل واقعی برطرف کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت تغییر در شیوه آموزش اساتید دوره های ارتقاء خاطرنشان کرد: در صورت گسترش سرفصل های آموزشی و فقدان شیوه آموزش مناسب به اهداف مورد نظر در آموزش مهندسان نخواهیم رسید.

رئیس کمیته آموزش سازمان با اشاره به ضرورت توجه اساتید به کیفیت دوره های آموزشی بیان داشت: 120 تن از اساتید دانشگاهی در سازمان نظام مهندسی دارای صلاحیت آموزشی هستند و این در حالی است که امر آموزش به دلیل وجود اساتید معتبر در مازندران در قیاس با سایر استان ها می تواند الگو در کل کشور باشد .

در ادامه این جلسه هر یک از اعضای حاضر به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در راستای دستیابی به اهداف آموزش پرداختند. 

جلسه کمیته آموزش دوره هفتم سازمان با اساتید دوره های آموزشی صبح روز پنج شنبه 25آذرماه در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برگزار شد.
نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :