مهمان   -  ورود   |   یکشبه,30 ارديبهشت 1397
کد : 215230 تاریخ انتشار : 1395/09/25 زمان انتشار : 17:06:30

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران:
دوره های آموزشی حقوقی و کارفرمایی اجرایی شود


رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران با تاکید بر ارتقاء دوره های آموزشی سازمان خاطرنشان کرد: دوره های آموزشی حقوقی و کارفرمایی اجرایی شود.

به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان مازندران ،مهران فرصت  در جلسه هم اندیشی کمیته آموزش با اساتید دوره های آموزشی با تاکید بر ارتقاء آموزش مهندسان اظهار داشت: علاوه بر آموزش فنی ، آموزش حقوقی نیز در دستور کار کمیته آموزش سازمان قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه کمیته آموزش متولی آموزش صنفی مهندسان است باید با همکاری شورای انتظامی برگزاری دوره های حقوقی را نیز اجرایی کند.

فرصت با تاکید بر ضرورت بهره گیری از آموزش الکترونیکی در دوره های آموزشی گفت: با توجه به فراگیر شدن اینترنت و تکنولوژی های ارتباطی در عصر دیجیتال باید دوره های آموزشی اختیاری به صورت الکترونیکی اجرایی شود.

وی با بیان اینکه مهندسان ، کارگران و کارفرمایان مولفه های اصلی در ساخت و ساز هستند خاطرنشان کرد: علاوه بر آموزش مهندسان ، آموزش کارگران و کارفرمایان نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

این مقام مسئول با اشاره به برگزاری کنفرانس ملی HSE در روزهای 5و6و دی ماه در مازندران گفت: با توجه به اینکه مازندران پایلوت مبحث دوازدهم مقررات ملی ساختمان است باید علاوه بر آموزش مهندسان و کارگران ،آموزش کارفرمایی نیز باید به انجام برسد و نظام مهندسی ساختمان مازندران آمادگی کامل در اجرایی شدن این موضوع دارد.

وی ادامه داد: با توجه به ماهیت اجباری بودن دوره های ارتقاء لذا باید  دوره های آموزشی از برگزاری با عنوان ارتقا فراتر رفته و ضروری است آموزش های اختیاری شناسایی شده و به صورت عملی برگزار شوند.

فرصت با تاکید بر اهمیت کارآموزی در جهت رویکرد مهارت محوری سازمان بیان داشت:کارآموزی در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان دیده شده و اگر به درستی طی شود تاثیر بسزایی در ارتقاء کیفی خدمات مهندسی خواهد داشت.

وی با اشاره به طرح تدوین شده کارآموزی در دوره گذشته تاکید کرد: کمیته آموزش در این دوره بازنگری سریعی در این طرح داشته و آنرا اجرایی کند.

جلسه کمیته آموزش دوره هفتم سازمان با اساتید دوره های آموزشی صبح روز پنج شنبه 25آذرماه در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برگزار شد.
نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :