مهمان   -  ورود   |   دو شنبه,31 ارديبهشت 1397
کد : 2731 تاریخ انتشار : 1392/07/09 زمان انتشار : 09:27:56

دفاع از حقوق ناظر و مالک با اجرای نظام نامه اولويت بندي ارجاع كار نظارت ساختمان


به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، مهندس سید مهدی هاشمی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت : با اجرای نظام نامه اولويت بندي ارجاع كار نظارت ساختمان  هم از حقوق مهندسان ناظر و هم از حقوق مالکان و سازندگان حمایت و دفاع می شود .

وی افزود :  نظام نامه اولويت بندي ارجاع كار نظارت ساختمان در راستای اجرای مبحث دوم مقررات ملی ساختمان، پس از تصویب در شورای مرکزی به استان ها ابلاغ شد و از استان ها خواسته شده بود تا پایان خردادماه سال جاری عملیاتی شود که خوشبختانه در اکثر استان ها مورد مطالبه مهندسان از سازمان نظام مهندسی ساختمان ها قرار گرفت .

مهندس سید مهدی هاشمی با اشاره به شفاف شدن تمام روش هاي انتخاب و حتي ملاک هاي ثانويه در تعيين اولويت در اين نظام نامه گفت : در فرآيند انتخاب ناظران ، پس از اتمام مراحل طراحي كليه نقشه ها ، صاحب کار ضمن مراجعه به سازمان استان و معرفي مجري مورد نظر خود، درخواست معرفي ناظران را به سازمان استان اعلام مي نمايد. سازمان استان، پس از كنترل صلاحيت و ثبت ظرفيت اشتغال مهندسان طراح و مجري(سازنده مسکن) در سيستم  نرم افزاري، با توجه به يكي از روش هاي ذيل، ناظران مربوط را انتخاب و به همراه ناظر هماهنگ كننده، به صاحب کار معرفي مي كند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان  و عضو شورای عالی معماری و شهرسازی کشور افزود : نظام نامه اولويت بندي ارجاع كار نظارت ساختمان این امکان را به مالک می دهد که در مسائل حاشیه ای  و مالی در ارتباط با ناظر قرار نگیرد و نقش سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در هر زمان که نیاز به مداخله دارد پررنگ است و مالکان و سازندگان می توانند از حمایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خود در ارتباط با کار نظارت ناظر بهره مند شوند .

مهندس سید مهدی هاشمی افزود : همچنین اجرای کامل نظام نامه اولويت بندي ارجاع كار نظارت ساختمان به حمایت سازمان نظام مهندسی ساختمان از مهندسان ناظر نیز می افزاید و مهندسان براساس پایه و رتبه خود و سقف نظارت خود می توانند با دریافت ارجاع کار نظارت به اشتغال پایدار خود نزدیک شوند .

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت : در نظام نامه اولويت بندي ارجاع كار نظارت ساختمان هر پروژه ی نظارتی بر اساس توان ، علم ، تجربه و پایه مهندسان به آن ها ارجاع می شود که هم عدالت در خصوص توان مهندسان در نظارت در نظر گرفته می شود و هم مالکان در احداث بنای خود از مهندس مجربی استفاده می نماید.

مهندس سید مهدی هاشمی افزود : با اجرای نظام نامه اولويت بندي ارجاع كار نظارت ساختمان و انتخاب مهندس ناظر مناسب توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها به اقتصاد مالکان نیز توجه می شود و با راهنمایی و مشورت مهندسان ناظر از تولید هزینه های نامتعارف در انتخاب مصالح استاندارد و .... جلوگیری بعمل می آید .

اخبار مرتبط :

http://www.irceo.net/fullstory.aspx?id=1947

http://irceo.net/fullstory.aspx?id=2782

http://irceo.net/fullstory.aspx?id=2780نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :