مهمان   -  ورود   |   جمعه,1 تير 1397
کد : 3553 تاریخ انتشار : 1393/02/24 زمان انتشار : 13:29:59

سایت آبنگاری در سازمان نقشه برداری کشور راه اندازی شد


به گزارش سایت سازمان نقشه برداری کشور،مدیریت آبنگاری سازمان نقشه برداری کشور در راستای بروز رسانی اطلاعات و داده‏های حوزه نقشه برداری ساحلی و هیدروگرافی، اقدام به ایجاد یک سایت تخصصی نموده است.

این سایت با هدف معرفی هر چه بیشتر فعالیتهای سازمان نقشه برداری کشور در بخش هیدروگرافی و نمایش توانایی‏های
فنی و عملی این حوزه راه اندازی شده است.

گفتنی است در این سایت اطلاعات مربوط به وظایف، اهداف، توانمندیها، تجیهزات، محصولات و خدمات قابل ارائه به کاربران قابل دسترسی است.

همچنین از مهمترین عناوین این سایت، بخش پیش بینی جزرو مد دریاها می‏باشد که اطلاعات مربوط به این بخش در محیط اکسل (EXCEL ) قرار گرفته است. علاوه بر این، گرافهای پیش بینی سال 2014 میلادی برای 42 ایستگاه مهم در سواحل جنوبی کشور نیز، به صورت رایگان قابل دسترس برای عموم کاربران در این حوزه می‏باشد.

خاطر نشان می‏شود جهت پیش بینی رفتار جزر و مدی در هر ایستگاه، باید حداقل یکماه قرائت جزر و مد در هر ایستگاه رخ دهد، تا سپس با استفاده از نرم افزارهای موجود، با آنالیز جزئیات مؤلفه ‏های جزرو مدی منطقه، از نظر میزان و چگونگی انجام، مورد بررسی قرار گیرد.

در پایان گفتنی است علاقمندان می‏توانند از طریق مراجعه به سایتhttp://iranhydrography.ncc.org.ir   اطلاعات مورد نیازشان در خصوص جزرومدی و هیدروگرافی را به صورت رایگان مورد استفاده قرار دهند.

 

 
نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :