مهمان   -  ورود   |   شنبه,26 مرداد 1398
کد : 356194 تاریخ انتشار : 1397/11/10 زمان انتشار : 16:44:50

مدیر کل دفتر شهری و امور شوراهای استانداری مازندران:
 ظرفیت‌های اطفا حریق در استان با بلند مرتبه سازی‌ها در استان همگام نیست


به گزارش روابط عمومی نظام مهندسی مازندران، مهندس سید محمد محمدی تاکامی عصر امروز در یازدهمین دوره همایش مهندسان مکانیک استان مازندران در بابلسر اظهار داشت: توجه به مباحث آتش نشانی در سازمان نظام مهندسی باید جدی گرفته شود و باید زیرساخت‌های فنی و مکانیکی آن مطابق با پیشرفت‌های علمی فراهم شود.

مدیر کل دفتر شهری و امور شوراهای استانداری مازندران با اعلام اینکه در حال حاضر ظرفیت‌های اطفا حریق در استان با بلند مرتبه سازی‌ها در استان همگام نیست، گفت: با توجه به هزینه‌های بالای تجهیزات اطفا حریق شهرداری‌ها توان مالی برای به روز کردن تجهیزات خودشان متناسب با ساخت و سازها را ندارند.

وی خاطرنشان کرد:  بهترین راهکار برای برون رفت از این مشکلات ایمن کردن ساختمان‌ها به آتش سوزی و سیستم‌های اطفا حریق است که در بیشتر نقاط دنیا هم این شیوه مرسوم است.

سرپرست سازمان همیاری شهرداری های استان مازندران با اعلام اینکه در ساخت و سازها اقدامات مثمر ثمری می بایست انجام پذیرد که ساختمان‌ها مجهز به اطفا حریق هوشمند باشند، گفت: ظرفیت علمی در استان مازندران وجود دارد، برخی از فرآیند‌ها در این ارتباط نیاز به اصلاح دارد که انتظار داریم چک لیست‌ها مورد نیاز در این ارتباط آماده شود تا پیگیری اداری در این ارتباط به صورت مناسب انجام شود.

وی در پایان با اعلام اینکه تعیین افزایش تعرفه برای مهندسان مکانیک فعال در این بخش متناسب با ایمن سازی که در ساختمان‌های انجام می‌دهند، رقم چندان زیادی نیست، افزود: فعالان و سرمایه گذاران در ساختمان از این قابلیت‌ها استقبال می‌کنند.نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :