مهمان   -  ورود   |   شنبه,26 مرداد 1398
کد : 356199 تاریخ انتشار : 1397/11/14 زمان انتشار : 09:36:23

پیگیری نظام ارجاع کار در مجلس شورای اسلامی


در پی خبرهای رسیده که حاکی از تلاش عده ای برای حذف همیشگی نظام ارجاع کار از طریق طرح جامع مدیریت شهری در کمیسیون شوراها و امورداخلی می باشد. دکتر فرشیدرضا حقیقی رئیس سازمان نظام مهندسی مازندران برای جلوگیری از تضییع حقوق مهندسان از طریق آقای مهندس محمد دامادی نماینده مردم شریف ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی پیگیر موضوع شدند.

در همین خصوص روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان مازندران گفتگوی تلفنی با محمد دامادی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی را انجام داده است.

مهندس دامادی اظهار داشت: مخالفان قانون نظام ارجاع که نتوانستند به واسطه مکانیزم علمی در برابر خانواده بزرگ سازمان نظام مهندسی ساختمان موفق باشند از مسیری دیگر وارد شده و این بار درصدد برآمدند تا با تصویب قانون در مجلس بتوانند به این هدف دست یابند. با پیگیری های انجام گرفته، این روند متوقف و از طرح خارج گردید.

ایشان بیان داشت: در ادامه در کمیسیون شوراها طرحی مطرح گردید که مهندسین بازنشسته قادر به ارائه خدمات مهندسی نخواهند بود.

دامادی با اعتقاد به اینکه مهندسی یک علم است و شغل محسوب نمی شود و نمی توان حقوق حقه کسی را از وی سلب نمود، افزود: با آقای ابوالفضل ابوترابی (نماینده مردم نجف‌آباد اصفهان درمجلس شورای اسلامی) مسئول طرح جامع مدیریت شهری، به اتفاق آقای محمدجواد کولیوند (نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی) رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی و آقای مهندس فرج اله رجبی (رئیس سازمان نظام مهندسی کشور) بحث هایی را مطرح کرده که امروز عصر مجدداً این مورد در کمیسیون شورا به بحث گذاشته شود و گامهایی در خصوص حذف آن برداشته شود.

ایشان اظهار امیدواری نمود که این نظر در کمیسیون مربوطه رای نیاورد و در غیر اینصورت در صحن علنی مجلس پیگیر عدم تصویب آن خواهند بود.نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :