مهمان   -  ورود   |   دو شنبه,31 ارديبهشت 1397
کد : 3578 تاریخ انتشار : 1393/02/31 زمان انتشار : 09:06:19

پرورش پیمانکاران توسعه دهنده به زمان نیاز دارد


   

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به اینکه
پیش شرط جایگزینی دولت چابک و سیاست گذار، به جای دولت متصدی، حرکت به سمت سرمایه گذاری های خصوصی است، اظهار داشت: با این رویکرد در حوزه پیمانکاری نیز می بایست تغییرات اساسی صورت بگیرد؛ به طوری که پیمانکاران می بایست توسعه دهنده شوند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، مهندس اکبر ترکان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی صما، ضمن اعلام مطلب فوق خاطرنشان کرد: اقتصاد کشور دیگر با بودجه نفتی به حرکت در نمی آید و دلیلش این است که با اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی نقش دولت در اقتصاد کشور کاملا تغییر کرده است.

 وی ادامه داد: ما باید به سمتی برویم که دولت فربه، کم تحرک و متصدی به دولت کوچک، چابک و سیاست گذار تبدیل شود. این در حالی است که در شرایط فعلی، هنوز بسیاری از بخش های دولت فربه است و بخش های متصدی اش بسیار زیاد است.

 مشاور عالی رئیس جمهوری با بیان اینکه در دولت قبل 500 هزار نیروی انسانی به بدنه دولت افزوده شد که این امر باعث شد پیکر دولت فربه تر شود، تاکید کرد: بنابراین اگر می خواهیم به سمت دولت چابک و سیاست گذار برویم می بایست به سمت سرمایه گذاری های خصوصی روی بیاوریم.

 وی ادامه داد: بر این اساس و با این رویکرد در پروژه های عمرانی، پیمانکاران می بایست به سمت توسعه دهندگی پیش بروند. بنابراین دیگر پیمانکاران نمی توانند به روال قبل پیمانکاری خود را ادامه دهند و دنبال پروژه هایی باشند که دولت به آنها پول بدهد و آنها هم پیمانکاری کنند.

 رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور خاطرنشان ساخت: پیمانکار باید توسعه دهنده باشد و پیمانکاران توسعه دهنده سایر پیمانکاران را در حلقه خود قرار می دهند.

 وی با بیان اینکه تبدیل شدن پیمانکاران به توسعه دهنده یک کار بزرگ است، خاطرنشان ساخت: پیمانکاران عمومی و توسعه دهنده قادرند پروژه های بزرگ را با اتکا به سایر پیمانکاران جزء مدیریت کنند.

 مهندس ترکان ادامه داد: پرورش پیمانکاران توسعه دهنده به زمان نیاز دارد. این در حالی است که برخی شرکت ها می خواهند به یک باره پیمانکارعمومی شوند که این امر امکان پذیر نیست و می بایست شرکت ها زمان لازم را طی کنند تا به بلوغ لازم برسند.

 مشاور ارشد رئیس جمهوری تصریح کرد: در حال حاضر برخی از شرکت های پیمانکار توسعه دهنده در کشور فعال هستند و می بایست شرایطی فراهم شود تا حجم این شرکت ها افزایش پیدا کند.نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :