مهمان   -  ورود   |   یکشبه,5 خرداد 1398
کد : 366241 تاریخ انتشار : 1397/12/11 زمان انتشار : 10:28:28

در مراسم برگزاری جشن مهندسی دفتر نمایندگی بهشهر؛
 محمد فیروزیان: در حال حاضر همه ما وظیفه داریم که شهرها و دیار خودمان را به گونه ای بسازیم که در آینده شرمنده فرزندانمان نباشیم


دکتر فیروزیان در مراسم جشن روز مهندسی در شهرستان بهشهر که با حضور آقای دکتر شاعری نماینده مردم شریف نکا و بهشهر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: سالروز تولد حکیم خواجه نصیرالدین طوسی در گذشته و تاریخ ما حرکت‌های بزرگی انجام داده و نماد اقتدار علم مهندسی ایران بوده و در شرایط سخت  کارآمدترین اثرات معماری کشور را از خودش به یادگار گذاشته است.

وی با اعلام اینکه اقدامات خواجه نصرالدین طوسی برای ما که در حال حاضر در شرایط سخت اقتصادی به سر می‌بریم درس‌های زیادی دارد، گفت: مهندسی با آب و خاک این کشور عجین شده است.

خزانه دار سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران خاطر نشان کرد: بناهای مناسب مهندسی در کشور ما از گذشته بسیار دو ساخته شده و ادامه این حرکت و این دانش امروز به ما رسیده است و باید در حفظ این میراث  گرانبها باشیم.

وی با اعلام اینکه در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و ایران و پس از آن دفاع مقدس نمی‌توان تلاش جامعه مهندسی را در به ثمر رسیدن این نظام انکار کرد، گفت: دانشکده‌های فنی و صنعتی حرکت‌های بسیار اثرگذاری از خودشان به یادگار گذاشتند و نشان داد که  مهندسان ما علاوه بر فن و هنر در سیاست هم افراد نخبه و اثرگذار هستند.

دکتر فیروزیان یادآور شد: بعد از پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس جامعه مهندسی توانمندی‌های خویش را به نمایش گذاشته و یکی از افتخارات جامعه مهندسی کشور در دوران دفاع مقدس شاهکار پل خیبر بوده است که این تلاش فنی سال‌ها در دانشگاه‌های جنگ تدریس می‌شود.

وی اضافه کرد: بعد از آن در دفاع ساخت میهن، بسیج سازندگی و جهاد خودکفایی حرکتی بوده است که مهندسان  در آن نقش پررنگی ایفا کرده و در حال حاضر همه ما وظیفه داریم که شهرها و دیار خودمان را به گونه‌ای بسازیم که در آینده شرمنده فرزندان خودمان نشویم.

خرانه دار سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به قابلیت‌های مناسبی که در شهرستان بهشهر وجود دارد، افزود: لازم است مهندسان طرح‌های اثر گذار و در خور شان و شایسته اقلیم این منطقه از خودشان به جای بگذارند.

وی با اشاره به وجود بناهای تاریخی مانند عباس آباد و صفی‌آباد که به عنوان افتخاری در این منطقه هستند، یادآور شد: باید با الگو برداری مناسب از این آثار تاریخی سازه‌های ساخته شود که فرزندان ما در آینده از مهندسان حال حاضر استان به نیکی یاد کنند.

دکتر فیروزیان خطاب به نماینده مردم شرق استان مازندران با اشاره به سابقه 23 ساله تدوین قانون نظام مهندسی در کشور، افزود: با توجه به پیشرفت‌های علمی قانون نظام مهندسی کشور نیاز به اصلاح دارد.

وی ادامه داد: در چند سال گذشته انتقادات زیادی به وزارت راه و شهرسازی و جامعه مهندسین شده است، البته برخی از نقدها به حق و مابقی هم مغرضانه، اما جامعه مهندسی کشور را وادار کرده است که طرح نو را در سازمان پیگیری کنیم.

خزانه دار سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران خاطر نشان کرد: برای بازنگری در قوانین نظام مهندسی ساختمان استان نیازمند کمک و همراهی نمایندگان مجلس استان مازندران هستیم تا بتوانیم قانون نظام مهندسی ساختمان و کنترل به روز شود.

وی با اعلام اینکه در مدت چهارماهی که از فعالیت هیأت مدیره جدید گذشته است تلاش ریاست سازمان، آقای دکتر حقیقیو دیگر همکاران این بوده است که با وفاق و همدلی برای بهبود شرایط جامعه مهندسان استان کمک موثری انجام دهیم، افزود: گردش مالی صنعت ساختمان بیش از 100 هزار میلیارد تومان است، سهم ما از این گردش مالی فقط طراحی، نظارت و اجرا نیست بلکه بسیار بیشتر است و درخواست داریم که بتوانیم این سهم را احیا کنیم و تلاش همه ما در اعضای هیأت مدیره به ویژه ریاست سازمان شرایط بهتری را برای سازمان رقم بزنیم.

فیروزیان یادآور شد: باید تلاش کنیم که اقشار محروم جامعه هم داشته باشیم، نمی‌توانیم قانونی را تهران پیاده کرده و آن را در جای جای استان پیاده کنیم، بین شهرهای استان تفاوتی زیادی وجود دارد و این تفاوت نگاه در قوانین هم لحاظ شود و با توجه به نگاه مثبتی که در وزارت راه و شهرسازی به وجود آمده است بتوانیم شاهد رشد و ارتقا سازمان نظام مهندسی باشیم.

وی در پایان گفت: از حضور همه مهندسان و کسانی که در برگزاری این مراسم تلاش کردند تقدیر و تشکر دارم.

در ابتدای مراسم سینا رضانژاد رئیس دفتر نمایندگی نظام مهندسی بهشهر به گزارشی از فعالیت های دفتر پرداخت.نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :