مهمان   -  ورود   |   یکشبه,5 خرداد 1398
کد : 366258 تاریخ انتشار : 1397/12/16 زمان انتشار : 16:37:09

در مراسم برگزاری جشن مهندسی آمل؛
سید حمیدرضا مسیبی: دانش مهندسی در چند سال آینده تحولات زیادی به خودش می‌بیند


به گزارش روابط عمومی سازمان، مهندس سید حمیدرضا مسیبی عضو هیئت رئیسه و دبیر سازمان، در مراسم روز مهندسی شهر آمل که روز چهارشنبه پانزدهم اسفند با حضور حدود ۳۰۰۰ نفر از مهندسین و خانواده های ایشان برگزار شد اظهار داشت: هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی استان به جهت تعامل بین اعضا در شرایط مطلوب‌‌تری نسبت به گذشته قرار دارد.

وی با اعلام اینکه همه تلاشها این است که با همکاری و هماهنگی با بقیه دستگاه‌ها زمینه افزایش کیفیت در زندگی مهندسان فراهم شود، گفت: سفره مهندسان استان کوچک شده است، در سال 86 که بنده رئیس دفتر آمل بودم نزدیک به یک میلیون متر مربع نقشه در دفتر ثبت شده بود در صورتیکه تعداد مهندسان در آن سال یک سوم حال حاضر بوده و امروز با جمعیت سه برابری کمتر از نصف سال 86 نقشه در شهر ثبت شده است.

عضو گروه تخصصی عمران سازمان، یادآور شد: مهندسی دارای سابقه ده هزار ساله است و بسیاری از شاهکارهای مهندسی نظیر اهرام مصر و قنات های ایران بیش از چهار هزار سال پیش بنا گردیده اند که نشان از عظمت و اعتبار مهندسی دارد.

وی با اشاره به خدمات رشته‌های مهندسی و سابقه آن در جهان، گفت: دانش مهندسی در چند سال آینده تحولات زیادی به خودش می‌بیند.

مسیبی با اعلام اینکه دانش مهندسی به سرعت در حال تغییر است، افزود: دانش گذشته و آنچه در کتاب‌ها خواندیم ممکن است چندان به کار ما نیاید و برای حفظ جایگاه خودمان در مهندسی باید نگاهی جدی به توسعه رشته مهندسی در آینده داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه مهندسان باید به مباحث کاربرد اینترنت اشیاء که روز به روز در حال گسترش است، توجه کنند، یادآور شد: مصالح جدیدی مانند گرافن با قدرتی 10 برابر فولاد و وزن مخصوص یک 10 هزارم آب و نظایر آن در حال توسعه است که انقلابی شگرف در صنعت و ساختمان ایجاد می‌کند و مستلزم این است که ما آگاهی های لازم را نسبت به دانش و فناوری های روز داشته باشیم.

عضو هیأت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران اضافه کرد: همه تلاش رئیس محترم سازمان و هیأت مدیره، این است که شرایط خدمات مهندسی را تسهیل کنند و این موضوع تا حدودی زمان بر می باشد که برنامه داریم با برنامه‌ریزی در حوزه ارائه خدمات مهندسی و واقعی سازی تعرفه‌ها به صورت جدی گام برداریم.

وی با اشاره به حضور استاندار محترم مازندران در آخرین جلسه هیأت مدیره گفت: ایشان قول دادند که برای مشارکت هرچه بیشتر سازمان نظام مهندسی در صنعت ساختمان استان مساعدت نمایند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان مهندس سید حمیدرضا مسیبی در پایان سوگند نامه مهندسی را قرائت کرد.

در ابتدا مهندس رضا سلیمانی رئیس دفتر نمایندگی آمل گزارشی از فعالیت های دفتر ارائه دادند.نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :