مهمان   -  ورود   |   شنبه,3 فروردين 1398
کد : 154032 تاریخ انتشار : 1393/11/04 زمان انتشار : 13:01:50

اولین جلسه هم اندیشی نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان بابل و امیرکلا با مهندسین شهرستان امیرکلا


اولین جلسه هم اندیشی نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان بابل و امیرکلا با  اعضای هیات رئیسه دفتر نمایندگی  با حضور اعضای شورای شهر ،رئیس اداره برق ،رئیس اداره دارایی و مالیات و مهندسین شهر در25دی ماه در محل دفتر نمایندگی نظام مهندسی امیرکلا  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان-دفتر نمایندگی امیرکلا ، حجت الاسلام حاج ناصری در این جلسه ضمن ابراز علاقه و خرسندی از حضور در جمع مهندسین شهر زادگاه خود بیان داشت: همواره سهم عظیمی از سرمایه های ملی کشور در قالب احداث واحدهای  مسکونی، تجاری، اداری، آموزشی صرف پروژه های ساختمانی و صنایع وابسته به آن می شود که برای بهره برداری مناسب از این حجم زیاد ثروت ملی ،رعایت اصول فنی و استانداردهای کیفیت در طراحی و تولید،انتخاب مصالح ساختمانی مرغوب و استفاده از نیروهای انسانی متخصص و آموزش دیده از اولین درجه اهمیت برخوردار است.

در ادامه مهندس شکوهی رئیس دفتر نمایندگی ضمن خیرمقدم ،اظهار داشت :رعایت اصول معماری و شهر سازی در ارائه ضوابط شهرسازی و ایجاد شرایط و تمهیدات لازم برای ارائه دستور نقشه تا زیبایی سیما و منظر شهری در امیرکلا که از مهمترین  انتظارات مردم است ،می بایست حفظ و اجرا شود.

مهندس شکوهی افزود :از مهمترین دغدغه های مهندسین بحث اشتغال است و صنعت ساختمان هرچند سال یکبار با رکود مواجه می شود پس لازم است به سوی روشهای نوین ساخت و ساز رفته و از حضور نیروهای فنی و تخصصی و پتانسیل موجود شهری بهره مند شد.

وی ادامه داد : ضروری است که دولت و نمایندگان مجلس جهت احیای بازار اشتغال وارد عمل شده و با سیاست های به روز خود برنامه های کارآمد تدوین نمایند.

آقای سلیمانی رئیس شورای شهر:به تعامل نظام مهندسی ساختمان و شهرداری بعنوان متولیان ساخت وساز شهری اشاره کرد و اظهار داشت : شورای شهر و شهرداری خواستار همکاری و ارائه راهکار اعضای نظام مهندسی در جهت رفع مسائل و مشکلات موجود است.

 مهندس مهدی اشرفی رئیس کانون مهندسین شهر امیرکلا  نیز در ادامه این نشست اظهار داشت: از مهمترین انتظارات نظام مهندسی  ساختمان از شهرداری،همکاری با نظام مهندسی با توجه به قدرت اجرایی شهرداری، در بحث توقف عملیات ساختمانی  در مواردی که نقص اجرایی توسط بازدیدهای کمیته نظارت عالیه مشاهده می شود و به شهرداری ارائه می گردد ، است.

در پایان مهندس اشرفی تشکیل جلساتی با برنامه زمانی منظم و موضوعات تعریف شده با توجه به مشکلات و مسائل روز را شهر پیشنهاد کردند.

در پایان مهندسین نظرات ،انتقادات و پیشنهادات خود را در زمینه مسائل و مشکلات موجود در سطح شهر و بیان و راهکارهای پیشنهادی را در جهت مشکلات موجود ارائه نمودند.
 

  

 نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :