مهمان   -  ورود   |   جمعه,1 تير 1397
کد : 225257 تاریخ انتشار : 1395/10/14 زمان انتشار : 12:54:47

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران:
برگزاری کنفرانس ملی
HSE گامی موثر در جهت کاهش حوادث کار بوده است


رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به برگزاری مطلوب کنفرانس ملی HSE در طی روزهای پنجم و ششم دی ماه اظهار داشت: برگزاری کنفرانس ملی HSE گامی موثر در جهت کاهش حوادث کار بوده است

مهران فرصت در گفتگو با روابط عمومی نظام مهندسی ساختمان مازندران ، با اشاره به برگزاری مطلوب کنفرانس ملی HSE در طی روزهای پنجم و ششم دی ماه اظهار داشت: برگزاری این کنفرانس با حضور مقامات عالی کشوری و استانی و جامعه مهندسی کشور که حضور 1000 میهمان و شرکت کننده را به همراه داشت ،گام موثری در آغاز کار دبیرخانه مبحث دوازدهم در مازندران و کاهش حوادث کار بوده است.

وی با اشاره به جایگاه آموزش در سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار داشت: ارتقاء دانش فنی و کیفیت کار شاغلان در بخش های مهندسی ساختمان از اهداف اصلی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان است و برگزاری کنفرانس ملی با رویکرد آموزشی و فرهنگی در راستای دستیابی به این هدف و در جهت تحقق برنامه مصوب مجمع عمومی سال 95 بوده است.

این مسئول افزود:هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با هدف قرار دادن ارتقاء کیفیت خدمات مهندسی و توسعه صنعت ساختمان و نیز در جهت اجرای قوانین و مصوبات مجمع عمومی، برگزاری همایش ها و سمینارها با رویکردهای فرهنگی و ترویجی و ارتقاء دانش در سطوح استانی و ملی را در دستور کار دارد و برگزاری کنفرانس ملی HSE از برجسته ترین رویدادهای علمی  در این حوزه بوده  است.

وی با اشاره به بررسی صورت گرفته در خصوص سطح آگاهی شرکت کنندگان از مقوله HSE گفت: حسب بررسی صورت گرفته و نظرسنجی اخذ شده از شرکت کنندگان در کنفرانس و نیز با توجه به ابعاد اجتماعی و اقتصادی موضوع،  در جهت نهادینه شدن مبحث "ایمنی ، بهداشت و محیط زیست" در کارگاه های ساختمانی برنامه های این حوزه تداوم خواهد داشت.

فرصت اظهار داشت: حسب برنامه ریزی های صورت گرفته این کنفرانس با برگزاری 9 کارگاه علمی در حوزه "ایمنی ، بهداشت و محیط زیست " همراه بود که  با بهره گیری از اساتید برجسته اعم از دکتر منوچهر شیبانی ، دکتر اصابتی ، دکتر نصیر احمدی و دکتر روانشادنیا ،این کنفرانس تاثیر بسزایی در انتقال دانش و مفاهیم به جامعه مهندسی کشور داشته است .

وی با اشاره  به برگزای نمایشگاه جانبی دو روزه در کنفرانس ملی HSE اظهار داشت: در راستای ماده73 آیین نامه اجرایی کنترل ساختمان و در جهت ترویج بکارگیری مصالح ساختمانی استاندارد ، نمایشگاه صنعت ساختمان با حضور شرکت های فعال برگزار شد و شرکت کنندگان در کنفرانس ضمن آشنایی با محصولات به تبادل نظر و تجربه با صاحبان شرکت ها پرداختند .

فرصت با اشاره به تفاهم نامه های منعقده در این کنفرانس گفت: انعقاد چهار تفاهم نامه سه جانبه فی مابین سازمان نظام مهندسی و اداره کل راه و شهرسازی با سازمان حفاظت محیط زیست ، اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی، اداره کل پدافند غیرعامل و دانشگاه علوم پزشکی استان از دستاوردهای مهم این کنفرانس در راستای کاهش حوادث کار بوده است.

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران با اشاره به اعتبارات صرف شده جهت برگزاری کنفرانس اظهار داشت: هزینه های اجرایی این کنفرانس از محل وجوهات پرداختی جهت ثبت نام شرکت کنندگان و حامیان مالی کنفرانس به ارزش تقریبی سه میلیارد ریال و اعتبار بودجه مصوب مجمع عمومی به ارزش یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال تامین شد.

فرصت افزود: ارائه جزئیات برنامه ها و هزینه های کنفرانس در مجمع عمومی سازمان حضور تمامی اعضا ارائه خواهد شد.

وی با تاکید بر رویکرد سازمان در پاسخ گویی به افکار عمومی به ویژه جامعه مهندسی اظهار داشت: هیأت مدیره سازمان با رویکرد پاسخ گویی به افکار و شفاف سازی فعالیت های سازمانی و پیگیری مطالبات جامعه مهندسی آماده دریافت هرگونه نظر و پیشنهاد در حوزه های مختلف سازمانی از طریق سامانه مربوط در وب سایت سازمان می باشد.نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :