مهمان   -  ورود   |   دو شنبه,31 ارديبهشت 1397
کد : 2699 تاریخ انتشار : 1392/07/06 زمان انتشار : 09:30:42

ریزش سالانه حدود ۱۰۰ ساختمان در کشور


رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به ریزش سالانه 100ساختمان در کشور گفت: ریزش ساختمان‌ها در کشور سیر نزولی دارد و با برنامه‌ریزی انجام شده و تاکید بر اجرای مقررات ملی ساختمان این سیر نزولی می‌تواند ادامه یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، مهندس سید مهدی هاشمی ظهر امروز در حاشیه سومین گردهمایی مدیران و کارشناسان روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها در مشهد و درجمع خبرنگاران افزود: از ابتدای سال تا کنون حدود 10 درصد از بودجه عمرانی کشور محقق نشده است.

وی با اشاره به ریزش سالانه 100 ساختمان در کشور افزود: ریزش ساختمان‌ها در کشور سیر نزولی دارد و با برنامه‌ریزی انجام شده و تاکید بر اجرای مقررات ملی ساختمان این سیر نزولی می‌تواند ادامه یابد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کلان‌شهرها به دلیل عدم رعایت مقررات ملی ساختمان بیشتر شاهد ریزش ساختمان‌ها هستیم و باید در راستای حل این مشکل قوانین را به سمتی ببریم که برخورد با متخلفان ساختمانی با جدیت دنبال شود.

مهندس هاشمی ادامه داد: در سال گذشته 380 مورد تخلف به شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ارائه شد که مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در سال گذشته تنها 30 درصد از بودجه عمرانی محقق شد؛ افزود: بودجه عمرانی سال جاری خوب است اما به دلیل تغییر دولت کارها روی ریل نیفتاده که امیدواریم به زودی این اتفاق محقق شود.

وی همچنین افزود: اتفاقات بازار ارز تاثیر بدی بر بازار مسکن داشته است و در حال حاضر قیمت‌ها در این حوزه غیر واقعی است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور خاطر نشان کرد: درگذشته افرادی بدون داشتن صلاحیت از سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور اقدام به فعالیت‌های نظارتی در حوزه ساخت و ساز می‌کردند که با تدوین برنامه‌های ویژه درخصوص این امر، جلوی این‌گونه فعالیت‌ها گرفته شده است.نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :