مهمان   -  ورود   |   شنبه,26 مرداد 1398
کد : 356188 تاریخ انتشار : 1397/11/08 زمان انتشار : 09:27:14

برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور 9073 نفر مهندس در مازندران


رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور  9073 نفر در مازندران در روزهای پنجشنبه و جمعه 11 و 12 بهمن ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، دکتر فرشیدرضا حقیقی در این خصوص اظهار داشت: در راستای اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه مهندسان برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال بکار مهندسی در رشته‌های عمران، معماری، مکانیک، برق، نقشه‌برداری، شهرسازی و ترافیک همزمان با سراسر کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه 11 و 12 بهمن ماه برگزار می شود.

ایشان با اعلام اینکه سه شهر ساری، بابل و چالوس حوزه های برگزاری آزمون می باشد، اظهار داشت: در ساری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری، دانشکده فنی امام محمد باقر و دانشکده فنی سما؛ در بابل دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و در چالوس موسسه آموزش عالی طبرستان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس و موسسه آموزش عالی کمال الملک آزمون مذکور برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در این آزمون اظهار داشت: تعداد متقاضیان آزمون ورود به حرفه که در استان مازندران آزمون خواهند داد 9073 نفر بوده که 6836 نفر آقا و 2237 نفر خانم می باشند.

حقیقی اظهار داشت: پس از اعلام نتایج در سامانه آزمون ورود به حرفه و بعد از بررسی اعتراضات، دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی لیست نهایی پذیرفته شدگان را به مراجع صدور پروانه استانها ارسال می نماید و برای پذیرفته شدگان در آزمون پس از تکمیل مدارک مورد نیاز، پروانه اشتغال به کار صادر می شود و این افراد می توانند فعالیت رسمی خود را آغاز نمایند.

وی در ادامه بیان داشت: آزمون های معماری (نظارت)، عمران (نظارت)، نقشه برداری، شهرسازی و ترافیک  صبح پنجشنبه و معماری (اجرا)، عمران (اجرا)، تأسیسات برقی (نظارت) و تأسیسات مکانیکی (نظارت) عصر پنج شنبه هفته جاری برگزار می شود و آزمون های معماری (طراحی)، عمران (محاسبات)، تأسیسات برقی (طراحی) و تأسیسات مکانیکی (طراحی) نیز در صبح روز جمعه همزمان با سراسر کشور در سطح استان برگزار می شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران گفت: داوطلبان شركت در آزمون ورود به حرفه مهندسان می توانند كارت ورود به جلسه را با مراجعه  به سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان به  نشاني اينترنتي www.inbr.ir دریافت نمایند و باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه، دانشکده فنی امام محمد باقر ساری، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و موسسه آموزش عالی طبرستان چالوس می باشد.

لازم بذکر است در حال حاضر سازمان دارای 34089 عضو می باشد که 13913 مهندس عضو سازمان دارای پروانه اشتغال بکار می باشند.نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :