مهمان   -  ورود   |   شنبه,26 مرداد 1398
کد : 356183 تاریخ انتشار : 1397/11/06 زمان انتشار : 18:59:13

چهارمین جلسه ملاقات حضوری هیأت رئیسه سازمان با مهندسان در بابل برگزار شد


چهارمین جلسه ملاقات حضوری با مهندسان استان، در راستای بررسی مشکلات و بحث و تبادل نظر در دفتر نمایندگی نظام بابل برگزار گردید.

در ابتدا دکتر فرشیدرضا حقیقی رئیس سازمان از جلسه فوق تحت عنوان جلسه همفکری با مهندسان در راستای اعتلای فعالیت های سازمان اشاره نمود و اظهار داشت: توسط سامانه ارتباط با رئیس سازمان پذیرا هرگونه نقطه نظر بوده که مواردی در محدوده فعالیت های سازمان، پیگیری لازم انجام خواهد گرفت.

ایشان با اشاره به بخشنامه ثبت پروژه های زیر 400 متر، پیگیری در راستای تکمیل بخشنامه فوق را در دیگر بخشها را از وزارتخانه نوید دادند.

سیف اله علی نیا نایب رئیس اول سازمان با اشاره به پشتوانه 35 هزار عضو سازمان بعنوان یک سرمایه نام برد و هدف اصلی سازمان در سال 98 را، نگاه به تقویت آموزش و کنترل نظارت عنوان کرد.

حسین نعمتیان نایب رئیس دوم سازمان از وفاق و همدلی هیأت مدیره به عنوان کلید موفقیت هیات مدیره دوره هشتم نام برد و از تلاش دیگر همکاران هیات رئیسه در جهت حل مشکلات مهندسان در کمترین زمان تشکر نمود.

حمیدرضا مسیبی دبیر سازمان از نگاه تعامل گرا این دوره هیات مدیره تقدیر داشته و با گریزی به کمیسیون پیشنهادات، اظهار داشت: تنها کمیسیون رسمی سازمان بوده که از پیشنهادات خوب در راستای بهبود امورات سازمان تقدیر خواهد شد.

دکتر محمد فیروزیان خزانه دار سازمان در این دیدار بر اهمیت و ارتباط قوی و تعریف شده دفاتر با ستاد سازمان تأکید نموده و در روزهای پایانی سال خواستار همکاری بیش از بیش دفتر با ارباب رجوع شد.

همچنین مهندس علی محمدنیا اطاقسرا این دیدار را فرصت مغتنم برای همفکری اعضا و هیات رئیسه دفتر با هیأت رئیسه سازمان عنوان نمود.

در ادامه مهندسان حاضر به بیان دغدغه و مشکلات خود پرداختند که بحث ارجاع نظارت، بحث تطویل نظارت پروژه ها، بیمه مسئولیت، افزایش نرخ خدمات مهندسی، ارائه خدمات واقعی، تخفیف مالک مهندس، پوشش بیمه ساختمانی در حین تخریب، امور رفاهی و بررسی نقشه اجرائی از موارد ذکر شده بوده است.

رئیس سازمان در خصوص پاره ای از موارد مذکور به تشریح نظر پرداخت.

دکتر حقیقی اظهار داشت: نظام مهندسی به عنوان سازمان مولد شغل نبوده؛ بلکه نظم در امور اداری و مدیریت صنفی را از وظایف اصلی آن اشاره کرد. در خصوص صدور پروانه اشتغال هم، از نظام مهندسی به عنوان یک کارگزار عنوان داشته که وظیفه اصلی به عهده وزارتخانه راه و شهرسازی می باشد.

در خصوص بحث رفاهی ایشان به اعطای وام قرض الحسنه به 2500 نفر از مهندسان و وام های دیگر به 2600 نفر از مهندسان اشارهای داشتند.

در خاتمه توضیحات ابزار سنجش فعالیت سازمان را در سال آینده در کنترل نظارت و آموزش ذکر کرد و  فرآیند کنترل نظارت توام با آموزش و به روز رسانی مهندسان را برای افزایش کیفیت ساخت می تواند باشد.نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :