مهمان   -  ورود   |   شنبه,26 مرداد 1398
کد : 356203 تاریخ انتشار : 1397/11/19 زمان انتشار : 18:24:10

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران:

نکا پایلوت توقف تخلفات ساختمانی ماده 100 در استان مازندران شود


به گزارش روابط عمومی سازمان؛ آیین افتتاحیه دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان نکا که با حضور رئیس و برخی از اعضای هیأت مدیره سازمان، فرماندار نکا، رئیس دادگستری نکا، معاون شهردار نکا و مسئولین ادارات شهرستان نکا برگزار شد.

دکتر فرشیدرضا حقیقی ریاست سازمان در آیین افتتاحیه دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان شهرستان نکا با تبریک ایام دهه فجر، اظهار داشت: باعث خرسندی است که بسیاری از مسئولان شهری نکا داری تحصیلات رشته مهندسی ساختمان و اعضای سازمان هستند و همین امر می تواند زمینه ساز توسعه مناسب و متوازن شهری می‌شود.

وی با اعلام اینکه در زمینه‌های مختلف بحث ارائه خدمت رسانی بهتر به مردم را در دستور کار داریم، افزود: نقش مهندسان در ساخت و ساز از ابتدای فعالیت ساختمانی شروع شده و تا انتها و حتی پس از اسکان هم برجسته است و باید در جهت افزایش خدمات دهی تلاش مناسبی انجام شود.

ایشان در ادامه گفتند: با همکاری ارگان‌های مرتبط برای اجرای طرح پایلوت توقف تخلفات ساختمانی ماده 100 در شهرستان نکا از اعلام آمادگی این سازمان خبر دادند و اظهار امیدواری کردند که با حضور دستگاههای مربوطه در آینده نزدیک این مهم محقق گردد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با اعلام اینکه تعامل با ارگان‌ها و نهادها یکی از مباحث جدی است که در شهرستان نکا باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: بارها و بارها بنده در جلسات با دفاتر نمایندگی نیز به این موضوع تاکید کردم.

دکتر حقیقی با اعلام اینکه برای ساخت و سازهای زیر 100 تا 120 متر هم دستورالعمل ویژه داریم، تشریح نمود: برای اینکه افراد کم بضاعت در ساخت و سازها با مشکلات کمتری مواجه باشند برنامه هایی را در دستور کار هیات مدیره محترم داریم که انشاالله هر چه زودتر اجرایی گردد.

رئیس سازمان یادآور شد: با حمایت مسئولان شهرستانی انتظار داریم که مباحث تخلف ساخت و ساز و ماده 100 در شهرستان نکا حل و فصل شود.

وی در ادامه ابراز امیدواری نمود با همکاری اعضای محترم شورای شهر و شهرداری و مسئولان فرمانداری تخلف ساخت و ساز در این منطقه به صفر برسد که این طرح به صورت پایلوت در شهرستان نکا اجرایی شود.

حقیقی ادامه داد: این سازمان در سال 98، بحث کنترل نظارت را به صورت جدی پیگیری خواهد کرد و اگر این موضوع حل و فصل شود سایر مباحث و تخلفات ساماندهی می‌شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از زحمات همه اعضای هیات مدیره برای تکمیل و افتتاح این دفتر تشکر و قدردانی دارم.

در ابتدای این مراسم مهندس رضا صادقی نوا رئیس دفتر نمایندگی نکا به ارائه گزارش از فعالیت دفتر نمایندگی پرداخت.

فرماندار شهرستان نکا:

راهبردهای فنی و ساخت ساز کشور توسط مهندسان ساختمان به فرهنگ عامه مردم تبدیل شود

به گزارش روابط عمومی سازمان، عبدالجواد توحیدی مقدم در آیین بهره‌برداری از ساختمان نمایندگی شهرستان نکا بر رعایت اصول فنی و مقررات ملی ساختمان در ساخت و ساز تاکید کرد و اظهار داشت: اجرای قوانین و مقررات در ساخت و ساز باید تبدیل به یک فرهنگ عمومی شود.

فرماندار نکا ادامه داد: اهمیت جایگاه نظام مهندسی و مجموعه‌های آزمایشگاه‌های فنی و خاک را نباید نادیده گرفت، این سازمان‌ها بازوان وزارت راه و شهرسازی، استانداری و فرمانداری‌ها برای مدیریت و نظارت بهتر امور هستند.

نماینده عالی دولت در شهرستان اضافه کرد: انتظار داریم که شهرداری و اعضای شورای شهر تعامل مناسبی با هیأت رئیسه دفتر نمایندگی  نظام مهندسی نکا داشته باشند.

توحیدی مقدم یادآور شد: اگر فرهنگ معماری خودمان لحاظ نموده و با فرهنگ ایران اسلامی تلفیق شود و از ظرفیت‌های علمی جدید برای توسعه این فرهنگ استفاده کنیم، تخلفات ساختمانی در کشور رخت می‌بندد.

فرماندار شهرستان نکا ادامه داد: در کنار مباحث فنی باید حساسیت‌های بومی و منطقه‌ای هم لحاظ شود در این بخش توانمندی‌های زیادی وجود دارد که باید به صورت عملیاتی مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه برای موفقیت در ساخت و ساز مناسب و بدون تخلف نیاز به همکاری و همپوشانی، داریم، افزود: بنده بارها و بارها در حوزه مسئولیت خودم به دلیل عدم رعایت مباحث فنی و مهندسی پرژه‌ها را تعطیل کردم و در این مسیر پیشگام خواهم بود.

توحیدی مقدم ادامه داد: اعضای نظام مهندسی در حوزه ساخت و ساز باید مشورت مناسب به مسئولان اجرای شهر بدهند و بنده به عنوان مسئول اجرایی شهر از مهندسان و افراد متخصص در این حوزه دعوت به همکاری کنم.

ایشان خاطر نشان کرد: در فضای حال حاضر و برای بهره وری مناسب باید سرمایه و سرمایه‌گذار هر دو به صورت مناسب مدیریت شوند.

فرماندار شهرستان نکا با اعلام اینکه مهندسان ساختمان در تصمیم‌گیری و تصمیم‌ سازی‌ها اثر گذار هستند، گفت: در فعالیت های عمرانی نقش کارگران را نباید کمرنگ کرد و کارگران هم باید دوره های آموزش را سپری نمایند.

وی یادآور شد: اعضای سازمان نظام مهندسی به عنوان نخبگان حوزه ساخت و ساز در جهت فرهنگ سازی دغدغه‌های خویش  را در جامعه نهادینه کنند.

توحیدی مقدم  خاطر نشان کرد: ساخت و ساز در اقصی نقاط کشور متناسب با اقلیم و نیازمندی‌های هر منطقه در دستور کار قرار گیرد و این موضوع در معماری‌های گذشته ما لحاظ می‌شد و در حال حاضر هم باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان در خاتمه مساعدت در زمینه ارائه خدمات مهندسی به اقشار کم درآمد جامعه را خواستار شد.
نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :