مهمان   -  ورود   |   پنج شنبه,30 آبان 1398
کد : 386371 تاریخ انتشار : 1398/02/25 زمان انتشار : 13:50:35


جلسه روان سازی خدمات مهندسی در دفتر آمل برگزار شد


در پی تشکیل کارگروه روان سازی خدمات مهندسی در سازمان جهت تسریع و اصلاح مراحل اداری و تسهیل ارائه خدمات مهندسی به ارباب رجوع، روز چهارشنبه 18 اردیبهشت ماه سال جاری جلسه ای با حضور هیات رئیسه دفتر نمایندگی، مدیر اجرائی ، کارشناسان واحدهای خدمات مهندسی، شناسنامه فنی و ملکی،بازرسی گاز و امور آزمایشگاه ها و همچنین نمایندگان کمیته های تخصصی آقایان مهندسان مهدی داداشی، امیر مسعود فضلی، ابراهیم صادقی و مهدی حجازی دینان و آقایان مهندسان بهنام ولی زاده و سید نواب طاهری(نماینده انجمن انبوه سازان)، آقای مهندس احمد شیرازی (نماینده انجمن مهندسین مجری آمل)، مهندس مسعود توسلی مقدم (نماینده جامعه مهندسین آمل) و علی بابائی .(نماینده کانون مهندسین آمل) جهت ارائه نظرات و پیشنهادات برگزار گردید.
این جلسه با خوشامدگویی آقای مهندس رضا سلیمانی رئیس دفتر آغاز و ضمن شرح موضوع جلسه، از کارشناسان هر یک از واحدها دعوت نمود تا به ارائه نظرات و پیشنهادات خویش بپردازند.
مدیر اجرائی دفتر، خانم مهندس محمدی عدم ارائه نقشه های اجرایی و ثبت نهایی پروژه های افزایش بنا بدون ارائه نقشه با اخذ نامه عدم نیاز به طراحی مجدد از طراحان متناسب با متراژ اولیه و بنا بر درصد تعریف شده از طرف سازمان، را کارگشا عنوان نمود.
کارشناس خدمات مهندسی، خانم مهندس صف آرا؛ بازنگری در دفترچه های قرارداد نظارت، فرم پیش بینی بنا،فرم گزارش پیشرفت فیزیکی و فرم استحکام بنا را در تسهیل امور و کاهش مدارک مورد نیاز جهت ثبت نهایی موثر عنوان نمودن و ضمن ابراز خرسندی از تغییرات اخیر نرم افزار خدمات مهندسی که منجر به کاهش مکاتبات شده است؛ افزودن بر اختیارات دفاتر را، به ویژه در مکاتبات پرتکرار و متداول، منجر به تسهیل و تسریع امور دانستند. همچنین، با اشاره به روند رو به تزاید تعداد پروژه های گروه الف نسبت به گذشته، بازنگری در تقدم و تاخر بررسی نقشه ها در پروژه های با اهمیت کم و گروه الف را کارگشا خواندند.
کارشناس شناسنامه فنی و ملکی، خانم مهندس پیغمبرزاده؛ پیشنهاد نمود امکان آزادسازی پروژه ها در مرحله 75%، 45% و همچنین آزادسازی سرپرست کارگاه با ارائه پایان کار شهرداری (طبق دستورالعمل سازمان) در اختیار دفاتر قرار گیرد. همچنین، وی راه اندازی سامانه ای جهت درج و آپلود مدارک و محتویات دفترچه اطلاعات ساختمان توسط مجریان را کارگشا دانست.
خانم مهندس عبدالهی کارشناس بازرسی گاز اعمال تغییرات در روند فعلی انجام امور معرفی بازرسان گاز و تحویل نقشه ها و ایجاد امکان رویت عملکرد بازرسان در صفحه شخصی بازرسان را راهکار روان سازی امور بازرسی گاز عنوان نموده و خانم مهندس یحیی پور مسئول امور آزمایشگاه ها ضمن یادآوری اهمیت مقوله آزمایشگاه ها و کثرت موارد مغایرت نقشه های اجرایی و نقشه های ارائه شده به دفاتر نظام مهندسی جهت بررسی، پیشنهاد نمود بررسی دفترچه های محاسبات را منوط به ارائه دفترچه ژئوتکنیک نشود.
به نمایندگی از کمیته تخصصی ژئوتکنیک آقای مهندس حجازی دینان بارگذاری فرم های خدمات مهندسی در سایت و انجام ثبت اولیه پروژه ها از طریق دفاتر پیشخوان دولت را از اهم موضوعات مهم در روان سازی امور خدمات مهندسی مطرح نمود. در همین راستا کارشناس خدمات مهندسی، اجرای طرح ثبت اولیه پروژه ها از دفاتر توسط مهندسان به صورت پایلوت در شهر ساری را به ایشان خاطر نشان شدند.
آقای مهندس نواب طاهری تسریع روند تائید و مهر و امضا نمودن نامه ی استحکام بنای ناظران در پروژه های افزایش بنایی با توجه به تعجیل مالکین جهت ارائه مدارک در کمیسیون ماده صد را از موضوعات دارای اهمیت مطرح نمود و آقای مهندس توسلی مقدم از اصناف به عنوان بازوهای نظام مهندسی یاد نموده و خواستار بازگرداندن جایگاه و اعتبار اصناف شد.
در پایان آقای مهندس ولی زاده به عنوان نماینده انجمن انبوه سازان بروکراسی اداری حال حاضر در روند بررسی نقشه ها، تهیه دفترچه ژئوتکنیک و عدم وجود امتیازی برای انبوه سازان در نحوه پرداخت مبالغ را از موضوعات قابل بحث نام برده و پیشنهاد نمود با اخذ تعهد از انبوه سازان انجام عملیات حفاری و تهیه دفترچه ژئوتکنیک را منوط به شروع عملیات اجرایی ساختمان و پس از ثبت نهایی باشد که در این راستا، مهندس سلیمانی فرایند زمانبر گمانه زنی و تدوین دفترچه ژئوتکنیک را از چالشهای ارباب رجوع عنوان نمود و پیشنهاد نمود نظر به ارائه خدمات فوق العاده به انبوه سازان و تشویق ایشان به ساخت و ساز؛ در پروژه های مالک انبوه ساز تهیه دفترچه محاسبات سازه ای با پارامترهای حداقلی صورت گرفته و با اخذ تعهد انجام عملیات حفاری و ارائه نتایج به تعویق افتد.
نظرات بینندگان :

  
نظری برای نمایش وجود ندارد

نظرات شما :
* نام :
* ایمیل :
شماره تماس :
* نظر :
تصوير امنيتي :